Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
wrazliwy.kids

dla nauczycieli

Chcecie, by wasze lekcje były ciekawe, nowoczesne, pasjonujące, fajne?
Oto ranking, najważniejszych oczekiwań Waszych uczniów, co do sposobów prowadzenia lekcji.
Może chcielibyście zmienić coś w prowadzonych przez siebie zajęciach, aby były dla nich ciekawsze i bardziej inspirujące?

Chcecie inspirować dzieci do wrażliwości na otaczający ich świat?
Rozmawiać z nimi na trudne tematy?
Dać pretekst i narzędzie do wyrażania siebie w atrakcyjny dla nich sposób?

Fundacja Zostaw Swój Ślad zaprasza grono pedagogiczne oraz dzieci i młodzież do uczestnictwa w „Festiwalu Wrażliwym”, który odbędzie się kwietniu 2018 roku.
Jest to ogólnopolski festiwal dokumentu i reportażu filmowego oraz prasowego o tematyce wrażliwej społecznie, a także przegląd edukacyjnych i wrażliwych krótkich form filmowych dla dzieci i młodzieży.
Pokazy Festiwalowe będą się odbywać w Gdyńskim Centrum Filmowym i przy wsparciu merytorycznym Gdyńskiej Szkoły Filmowej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Szczególnie zapraszamy państwa na pokazy filmowe i panele dyskusyjne dedykowane dzieciom i młodszej młodzieży (9-16 lat).
Pragniemy też zaprosić waszych wychowanków do przygotowania i zgłoszenia na festiwal własnych wrażliwych krótkich filmów, które opowiadają prawdziwe historie o życiu wokół nas.

Tworzenie i oglądanie ich ma być dla nich drogą do lepszego rozumienia trudnych tematów, radzenia sobie z codziennymi problemami oraz inspiracją do wartościowych postaw i zachowań zarówno w grupie rówieśniczej jak i w relacjach z dorosłymi.
W sposób lubiany przez młode pokolenie – poprzez krótkie YouTubowe formy filmowe chcemy docierać do ich świadomości a nauczycielom, rodzicom czy wychowawcom podsuwać ciekawy sposób na prezentowanie młodzieży tematów związanych z problemami i sytuacjami, mogącymi spotkać każdego z nich: rodzinnymi, miłosnymi, związanymi z uzależnieniem, hejtem i stosunkiem do inności czy pokonywaniem barier.
To, co wydarzyło się podczas edycji festiwalu w roku 2017 przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!
Trójmiejska młodzież przybyła licznie na festiwal i pokazała, że życie i jego rozmaite aspekty nie są im obojętne. Dyskusje były zaciekłe, mądre, pełne zaangażowania i emocji


Kategoria którą tworzymy specjalnie dla nich:
Wrażliwy, edukacyjny film internetowy dla dzieci i młodzieży.
Zgłoszenie można zrobić TUTAJ

                                                    
Całkowity dochód z festiwalu będzie przeznaczony na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, przede wszystkim z Pomorza, oraz na rozwój aplikacji mobilnej hospiCare (www.hospicare.pl) do obsługi dziecięcych hospicjów domowych w całej Polsce.
Serdecznie zapraszamy i liczymy na uczestnictwo Państwa szkoły i jej uczniów w tak szlachetnym, wartościowym społecznie i edukacyjnie przedsięwzięciu jakim jest „Festiwal Wrażliwy”.Inspirujcie, wskazujcie drogę do opisywania najwrażliwszych fragmentów rzeczywistości, a dzieciaki sobie poradzą! Wyjdą z takich zajęć filmowych bardziej świadome, spełnione i szczęśliwe. Z nowymi umiejętnosciami i pewnością siebie. Z otwartą głową i sercem.
Nauczycielu! Opowiedz swoim uczniom o wrażliwości i o tym projekcie - im więcej dziecięcych, wrażliwych filmów na Festiwalu Wrażliwym, tym więcej sprzedanych biletów, a im więcej pieniędzy z biletów, tym wieksza POMOC DAWIDOWI.