Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
wrazliwy.kids

Dla kogo to robimy?

Ten projekt dedykowany jest Dawidowi!

To nasz kolega - chłopak taki jak my. Ma 10 lat i różni się od nas tylko tym, że jest bardzo chory. Nie może chodzić ani siedzieć, bo jego mięśnie zanikają.
Trudno spotkać równie wesołego człowieka jak Dawid. Radosny gaduła z głową pełną pomysłów i marzeń. Jest vlogerem i YouTuberem. Ale potrzebuje pomocy w robieniu i montowaniu filmów na swojego Vloga.
Dawid choruje na rdzeniowy zanik mięśni i choć wygląda pogodnie, choroba nie pozwala mu żyć jak zwykłemu chłopcu.
Na świecie naukowcy właśnie wynaleźli lek na tą chorobę, ale jest bardzo, bardzo drogi. Postanowiliśmy pomóc Dawidowi i zebrać razm z Wami pieniądze na jego leczenie i codzienną rehabilitację!Dawid nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie potrafi samodzielnie jeść, z trudnością utrzymuje w ręku ołówek lub...myszkę.
Rozwój choroby prowadzi do deformacji ciała i trudności z oddychaniem. Każda infekcja, nawet zwykłe przeziębienie, powoduje osłabienie i może być niebezpieczne dla zdrowia i życia Dawida.
W tym momencie jedyną formą walki z tą chorobą jest rehabilitacja.

Od chwili ujawnienia się jego choroby rodzice walczą o to, by jego życie było godne i pełne radosnych chwil, kontaktów z innymi dziećmi, i aby mógł się rozwijać w miarę swoich możliwości.
Na świecie trwają prace nad lekarstwem na chorobę Dawida - prowadzone są już testy kliniczne. Tymczasem Dawid potrzebuje codziennej rehabilitacji i leczenia.

Rodzice Dawida z niecierpliwością oczekują momentu, gdy dostępny będzie lek na jego chorobę. Niestety lek początkowo będzie dostępny tylko za granicą, a jego cena będzie bardzo wysoka. Wiążą z nim ogromne nadzieje, ale niestety nie będą w stanie zmierzyć się finansowo z jego zakupem.
"Dlatego potrzebujemy wsparcia ludzi o dobrym i wrażliwym sercu" - mówią.

Każdy z nas jest wrażliwy. Możemy śwetnie się bawić i pomagać razem! :)